אביב

כותב/ת:
אביב
בעוד אנו צופים במסך הטלוויזיה שעות רבות ותוכניות האקטואליה מזכירות לא אחת סרטי אימה, בעוד מפגשי הזום הולכים ומתרבים, הולכים ומתארכים מתברר שהטבע  בשלו. יחד עם הקורונה הגיעה גם תקופת האביב.
אלו אינם ימים קלים, הסגר מקשה והולך ואילו לגבעות הסמוכות היתה עדנה. לא רק שהן בשיא יופיין אלא שגם רבים פוקדים אותם ומודים בכל פה על הליכת אחר צהריים, על מראות  של לבלוב ופריחה.

השנה אנחנו נהנים מפרחי בר גם בתחומי הגינון הפרטי והציבורי. חלקם הופיעו תודות למבצע זריעה שעשינו בסתיו. בימים אלה מתחיל איסוף הזרעים אותם נקווה לזרוע בסתיו הבא. בגינה, לצד המדרכה, בכל מקום שנרצה לפגוש בהם. 
גם בין שורות המטע פורחים עכשיו תלתנים לרוב. פגשתי כבר עמוד של חוטמית ופרח מקסים הנקרא זקן סב שהשנה למדתי לזהותו. ( למתעניינים בליקוט צמחי בר וזיהוי פרחים אני ממליצה בחום על הקורס הדיגיטלי של אביבית, מוזמנים ליצור איתה קשר בקישור זה.

עשבייה זו עזרה לייצב את האדמה למול גשמי החורף, עתה אנו נהנים מהפריחה ובקרוב נאלץ לקצור אותה כחלק מההכנות לקטיף המתקרב.
בימים אלה אנחנו גוזמים ומטפחים את גדת הנחל הגובלת בחלקה. עצי בר שהיו צעירים כבר מאפשרים פינה נעימה שהלוואי ונפקוד אותה בחודשים הקרובים. עצי רימון ששתלנו בשנים האחרונות נותרו כמעין איים כשגדת הנחל אליה היו שייכים נשטפה עם הזרם.  

2
2