בלוג - ערוגת הגינה

מהמטע ומהשדה

חקלאות אקולוגית

חקלאות אקולוגית

אפריל 23
בימים שעוד היה בביתי קואופרטיב אורגני (ממש כשהתחלתי את דרכי הסביבתית) יצא לי להשתתף במפגשי "קואופים". נהניתי מאוד להכיר את הקואופרטיבים האורגניים שפעלו אותה תקופה באזור מגורי, קהילה של אנשים שפועלים ברוח דומה ואחת לשנה ויותר נפגשים ומעלים שוב ושוב את אותן בעיות, מתלבטים בדילמות נדושות: כן להרשם או לא, איך אפשר לקנות במחיר נמוך יותר מהיבואן המיתולוגי הרצל ביבי וכד'.
ענבי יין

ענבי יין

אוגוסט 2020
כילדה הצטרפתי פעם ועוד אחת לעבודת הבציר. הענבים מבשילים באמצע אוגוסט. החום בשיאו. משתדלים לעבוד לפני שעולה השמש, לפני שהיא מתחילה לקפוח על ראשינו ללא רחמים. במהלך יום העבודה שמעתי מאבא את סיפורם של כרמי הגביע של אביו שעם כניסת הטרקטורים והחלפתם את הפרדות נעלמו מהנוף. שמעתי גם את סיפורם של ימי עבודה ארוכים כמעט מזריחה עד שקיעה כשאת ארוחת הצהריים נהגו לאכול בכרם בצל הגפנים.
אביב

אביב

בעוד אנו צופים במסך הטלוויזיה שעות רבות ותוכניות האקטואליה מזכירות לא אחת סרטי אימה, בעוד מפגשי הזום הולכים ומתרבים, הולכים ומתארכים מתברר שהטבע בשלו. יחד עם הקורונה הגיעה גם תקופת האביב.
מהמטע/מהשדה

מהמטע/מהשדה

חורף 2020
יומן קטיף

יומן קטיף

אוגוסט 2022
התחלנו לקטוף ביום ששי 13.5 וסיימנו ביום שני 6.6 תקופה קצרה, מרוכזת. מביאה אתה מטר של חוויות וקשת רחבה של רגשות. הכוחות כמו פונים לכיוון אחד. יש מטרה. צריך להספיק להוריד את הפרי. ימים ארוכים ועמוסים באתגרים. להספיק לקטוף את הפרות לפני שיהרסו, לעמוד בהזמנות, להרחיב את מעגל הקונים, את מעגל העובדים. לנווט, לנתב, לשרוד.
חקלאות אקולוגית - הפעם מכיוון הטעם

חקלאות אקולוגית - הפעם מכיוון הטעם

אפריל 2021
הקטיף יחל בקרוב. זו עונת הקטיף השביעית למטע ולי. השטח אורגני מ2018 אבל את החקלאות האקולוגית התחלתי עם הצעד הראשון שעשיתי במטע.
שלהי סתיו

שלהי סתיו

דצמבר 2020
עונות מעבר מצטיינות בכמות גדולה של עבודה בשטח החקלאי. זו העונה בה אנו מדללות את הפרחים במטע. אשכולות פרחים מתחילים להופיע בתחילת הסתיו. השלב בו הם מתחילים להיפתח הוא גם השלב בו מתחילה עונת הדילול. זו עונה יפה. נעים לעבוד במטע.
עדכון תחילת קיץ

עדכון תחילת קיץ

8.5.20
עדכון קצר לתחילת הקיץ. אילו זרעים כדאי לאסוף בתקופה זו, מה דורש תשומת לב...