סדנאות ומפגשים

נחלת הכלל - מה לי ולה?

מפגש זה נולד בעקבות ערב גינות שערכה קבוצת נראות  בבת שלמה. במהלך הערב הצגנו את הנעשה בתחום של מעבר לגינון בר קיימא אצלנו במושב ובפרט בתחום העשבייה: הפסקת שימוש בקוטלי עשבים וזריעה של פרחי בר. הצגנו גם את הפרויקט המתוכנן לשנה הקרובה: שתילת עצים לטובת שיפור רמת ההצללה בישוב.

המחשבה על הגינה כאורגניזם חי ובריא, החיפוש אחר נקודות בהן ישתלו העצים הביאו אותנו להבנה שקו התפר בין השטח הפרטי לשטח הציבורי והאופן בו אנו תופסים את נחלת הכלל הם נושאים שחשוב שניתן עליהם את הדעת. 

מצד אחד אנחנו קבוצה הולכת וגדלה של תושבים שבוחרים לקחת חלק בנעשה במרחב הציבורי - הן בצעדים של תכנון וחשיבה והן בצעדים שגרתיים של הרמת פיסת נייר או כוס פלסטיק, מאידך, ככל שעובר הזמן אני מבינה יותר עד כמה החלטות שאנחנו לוקחים בחצר הפרטית לא נשארות בדלת אמות. הן משפיעות על האוויר, על המגוון הביולוגי, על ספיגת המים ועוד ועוד. 

לאורך הערב ניסינו לאתגר את התפיסות השגורות על ידנו בנושאי ניקיון, בנושא גבולות האחריות, בנושא טובת הפרט. להבין מה התנאים שיגרמו לסביבה בה אנו חיים להראות טוב יותר ואולי אף באיזה אופן עלינו לראות את מקומנו בסביבה זו.

מערב גינות שהתקיים אצלנו יצאתי עם תובנות חדשות, הבנתי שהדיון הוסיף לי רבות. אני בוחרת להציע מפגש זה  בזום כדי ליצור הזדמנויות נוספות לדיון ולחשיבה על הדברים.

אני חושבת שלצד התפיסה שעלינו לנכס לעצמנו כמה שפחות שטחים, להתערב כמה שפחות, עלינו לקחת אחריות אמתית בשטחים בהם אנחנו כבר פועלים. 

אם הנושא מעניין אתכם  מוזמנים  להירשם בלינק או לשלוח אלי מייל לכתובת liat.bloch@gmail.com

 להרשמה למפגש לחץ/י כאן

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

סדנאות ומפגשים
סדנאות ומפגשים
סדנאות ומפגשים

 מרחב זה פעל על שטח חקלאי הנמצא בתוך המושב בת שלמה. בעבר שימש כאזור תפעולי במשק של אבי. קיימתי בו בוקר של הגות בנושאי סביבה וקהילה, אירחתי מפגשי ליקוט והתקיימו  בו סדנאות ציור בטבע עם הציירת יוליה פקליס. 

לבירור וקבל פרטים על הסדנאות הנוספות, ניתן לשלוח מייל  liat.bloch@gmail.com או להתקשר לליאת בטלפון 0528-714115