בלוג - ערוגת הגינה

יומן תרבות הצריכה

לצאת, לבלות

לצאת, לבלות

מרץ 2024
בזהירות ובהרבה חוסר ביטחון אני מוצאת עבורי את הדרך לצאת ולבלות
לסדר את הבית

לסדר את הבית

אפריל 23
לסדר את הבית אם מישהו היה מדבר איתי על לסדר את הבית בשלבים היותר מוקדמים של חיי הייתי רואה לנגד עיני פעילות רוטינית וסמי משמימה, משהו שבטח אני לא רוצה לבלות בו את חיי. היום כשאני מדברת על לסדר את הבית אני לגמרי הולכת לאיבוד בתוך הניסיון להבין מה הדרך הנכונה לעשות זאת. האם בכלל קיימת דרך נכונה?
יום כיף (2)

יום כיף (2)

אפריל 2021
יצא לכם להסתכל פעם על היוצאים לבלות? לא הרחק מביתי ישנו מדרחוב פופולארי. לא אחת אני פוקדת אותו בימים בו הוא עמוס במיוחד. באחד מימי חול המועד חלפתי דרכו. המקום המה אדם ואילו השמחה ממנו והלאה. אני מנסה להיזכר במקומות הומים. קרון רכבת של ראשון בבוקר או תור בסניף הדואר. גם בהם ציבור גדול של אנשים מאכלס שטח יחסית קטן והעובדה שהמקום מלא בחיים אין פירושו שמחה דווקא. אלא שלדואר או לרכבת איש לא הגיע במטרה לחגוג ולבלות.
פרשנות חדשה

פרשנות חדשה

נובמבר 2020
דומה שכמה מושגים זוכים בתקופת סגר וקורונה לפרשנות חדשה. יש אף שהפרשנות החדשה היא למעשה פרשנות מוקדמת שזו לה הזדמנות לשוב
0 פסולת

0 פסולת

לפני כחודש הגעתי לסדנא שהתקיימה בעץ בעיר בתל אביב. הסדנא היתה מעניינת ולא פחות ממנה האכסנייה. עץ בעיר הוקם על ידי תמי צרי ופועל תחת ידה כבר 14 שנה. המקום מקדם חינוך לקיימות בדרכים רבות ושונות ובעיקר בהיותו בית אקולוגי.
תמונת חורף

תמונת חורף

23.2.20
אני כותבת את הדברים ולהבה שוקקת בקמין שלצידי. חום נעים קורן מתוכו, אופף את סביבותיו , פושט באברי גופי וכמו משלים תמונה של חורף. שמיים באפור, אויר צלול חודר, טפטוף דק וקפוא. העין מתענגת על צבעים , על מראות נדירים, כאלה שנגלים לרגע קל. טיפת מים שטה על עלה של תורמוס, תלוייה על מחטיו של אורן.