ימים של קיץ
אז הנה הגענו לתקופה בשנה שהליכה נשמעת בה קצת כמו בדיחה. אני זוכרת את הזמן בו חיפשתי מועד נכון לצאת עם הספר לאור. ניסיתי להימנע מאותם זמנים בהם ללכת ברגל מצלצל רע במיוחד. השנה וכשהספר הוא כבר עובדה אני יכולה לשים לב ולדייק. נכון להיום יש כנראה חודש וחצי לפחות בקיץ שחם מדי (ותקופה מקבילה בחורף שאני לא יודעת עדיין להגיד מה אורכה). ממש לקראת סוף יולי עדיין יצא לי ללכת אחר הצהריים מרחק לא קטן וחלקו בעלייה תלולה ולהרגיש שאין בעיה. אבל כמה ימים אחרי כן אני מודה שזו כבר נראית אפשרות פחות סבירה. 
אז מציעה למי שטרם הכניס הליכה לשיגרה לחכות. את הצעד הראשון לעשות אחרי שהחום הכבד ידעך. וזאת כדי לא לקבל את הרושם שזו אופציה גרועה.
היא לא . פשוט לא כל רגע בשנה מתאים להתחיל בה. 
תמונה
יומן קטיף
התחלנו לקטוף ביום ששי 13.5 וסיימנו ביום שני 6.6 תקופה קצרה, מרוכזת. מביאה אתה מטר של חוויות וקשת רחבה של רגשות. הכוחות כמו פונים לכיוון אחד. יש מטרה. צריך להספיק להוריד את הפרי. ימים ארוכים ועמוסים באתגרים. להספיק לקטוף את הפרות לפני שיהרסו, לעמוד בהזמנות, להרחיב את מעגל הקונים, את מעגל העובדים. לנווט, לנתב, לשרוד.
החיים מתנהלים קרוב והמרכז שלהם היא אותה שורת עצים אליה הגענו. שם העגלה, שם התיקים, שם הכל שוקק פעילות וחיים.
אנחנו רגילים לחשוב על מרכז במונחים אחרים לגמרי. מקום שעבר שינוי משמעותי , נבנה, אוכלס. קניון למשל או לחלופין מרכז עירוני. מרכזים אלה עשויים להיות שוקקי חיים אך לא בהכרח. לא אחת מרכזים עירוניים עומדים בשממונם ואילו קניון גם כשהוא הומה אדם מתקיימת בו סוג של שממה. הנוף האחיד, ציבור הקונים הזר לעצמו, צבור המוכרים שגם הוא הגיע אך לרגע והכרותו עם הנעשה סביבו דלה ושטחית.  ודווקא השורה משקפת לימים ספורים בשנה תחושה חזקה של מרכז.  אנחנו עובדות לא רחוק האחת מהשנייה. חולפות פעם ועוד אחת האחת על פני השנייה. מתפעלות למראה גמל שלמה חגיגי במיוחד, מוצאות באקראי את הפרי שהרוח ציירה עליו דוגמה מושלמת. (להמשך קריאה ...)

תמונה
ימי ים
בקיץ 2019 וטרם פרצה אל חיינו הקורונה התוודעתי לראשונה אל היוזמה הזו. הבטחתי שאשוב.
אלא שבאותו קיץ הגעתי בחודש אוגוסט ואל אחד המפגשים האחרונים שהתקיימו אותה שנה. בשנתיים שלאחר מכן לא הצליחו ימי הים להתחדש. גם בשנה שעברה כשרגע נדמה היה שכן.
לפני שבועיים הגעתי שוב. אני מלאת תודה. כל כך לא מובן מאליו שהדבר היפה הזה הצליח לשוב. (וזה אולי נכון גם לדברים אחרים שהחזיקו מעמד אל מול השנתיים האחרונות). 
אימהות וילדיהן מתל רומידה שבחברון בבילוי של יום עשיר ומלא בכל טוב. אני הצטרפתי לחלקו הראשון של היום: בילוי בחוף הים. כל כך הרבה שמחה נלווית לזמן היפה הזה. לשהייה בחוף. לרחצה בים. 
קבוצה נחושה של נשים ישראליות מצליחה להוציא את הדבר האדיר הזה אל הפועל ולתת לנשים - שהסכסוך הוא לעיתים מנת יומן ושהשגרה שלהן קשה ומפרכת - אתנחתא. 
לטבול במים. לשבת על החוף. זה כל כך פשוט וזה כל כך נעים. אנחנו פשוט שם ואנחנו פשוט שמחות
תודה 
אז אם החוויה הזו מדברת אליכם ותרצו גם כן להתנדב ביום כזה מוזמנים להכנס לאתר מן אל באחר ולמלא טופס התנדבות. 
תמונה
נשלח על ידי Truppo ניוזלטר