בין עין צור לגן ירון
את העדכון הנוכחי אני כותבת תחת לעץ חרוב ענק בעין צור. שכחתי את המקום הזה בדיוק כמו שכתבתי בקיץ שעבר. באין שלט חוצות, באין פרסומת שקופצת מכאן או משם, הדברים היפים נדחקים לאחור. 

תמונה
גינון שפוי
חשבתי להציע למי שקורא את הדברים לעקוב אחר הגינון הציבורי בקרבת ביתכם. סביר שבחודשי החורף והאביב הגננים מגיעים חמושים במרססי גב ובמקרה הגרוע יותר (והשכיח יותר) סובב אצלכם ברחובות כלי רכב כלשהו הגורר אחריו מרסס. את קוטלי העשבים הוא מתיז בסערה על כבישים ומדרכות. באופן מדהים הדבר קורה בכל שעות היום. לא אחת בקרבת מוסדות חינוך, לא אחת ממש בתוך שטף הילדים העושים דרכם לבית הספר.
החומרים כבר ידועים כמסכני בריאות, הגישה של מניעת עשבייה כבר ידועה כהרסנית לשמירת הקרקע ושמירת המגוון הביולוגי. (הרי העשב הוא חלק ממעגל חיים שלם...)
מה עושים?
אם אכן זה המצב גם אצלכם עליכם לפעול. להתקשר לאחראים במועצה, בעירייה. לדאוג שעוד אנשים יתקשרו. לדבר, להסביר, להקים קבוצת דיוור בנושא, להעלות את המודעות של השכנים, של ההורים בגן ובכתה. 
אני משערת שככל שיותר מקומות עוברים לגינון בר קיימא, ככל שיותר גננים שומעים יותר פעמים את הדרישה לא לרסס כך ילך ויעשה קל יותר לבסס את השינוי. 
לאורך מס' שנים פעלתי ללא כל הצלחה בנושא. חלמתי על חקיקה שתאסור התנהלות מופקרת זו ובינתים החומרים הושפרצו אצלנו בישוב על ימין ועל שמאל. באחרונה חברנו קבוצה של אנשים לקדם נושאים שקשורים למרחב הציבורי ובהם גם גינון בר קיימא. לראשונה עברנו חורף ואביב ללא קוטלי עשבים. 
0 פסולת
לפני כחודש הגעתי לסדנא שהתקיימה בעץ בעיר בתל אביב. הסדנא היתה מעניינת ולא פחות ממנה האכסנייה. עץ בעיר הוקם על ידי תמי צרי ופועל תחת ידה כבר 14 שנה. המקום מקדם חינוך לקיימות בדרכים רבות ושונות ובעיקר בהיותו בית אקולוגי. אני מודה שבביקור זה הדבר שהקסים אותי יותר מכל היה הבית עצמו. להמשך קריאה....
המלצה חמה
תקופת הקורונה לימדה אותי לשבת מול המחשב ולהנות מהרצאה טובה. בתחילת אוגוסט יפתח מחזור שני של הרצאותיה של יונית קריסטל: ארבע מלאכות, ארבע עולמות. עבורי הצפייה בהרצאות היתה חוויה מהנה ממש. מרחיבת דעת. מעוררת מחשבה, מאפשרת לחוש ולהבין אורחות חיים של ימים רחוקים. מידע על ההרצאות בקישור זה, להרשמה מוזמנים להיכנס לקישור זה

מקלעת הקציר
                                                    ברכת הקציר                                                                                                                                           זר שיבולים
מסיימת במקום נוסף שכדאי לזכור בקיץ הזה. גן ירון. נפגשנו בגן ירון בששי שעבר כדי לקבל השראה לפעילות שלנו לשיפור המרחב הציבורי. לא רק שקיבלנו השראה, לא רק שהיינו מלאי התפעלות מכמה נעים המקום וכמה מינימלית ההתערבות שלו בחורש הטבעי. בעיקר שמחנו על הרגע. על האפשרות לשבת בפינה נעימה זו, להרגיש את כוחו המרפא של הטבע. תודה 
תמונה
שולחן אבן בגן ירון למשחק עם כדורים במסלול גלישה
נשלח על ידי Truppo ניוזלטר