במידה מסויימת הקיץ הזה נע בין כרמים. כפי שכתבתי בפוסט חדש אודות ענבי יין יש כיום בעמק של בת שלמה משמעותית פחות כרמים מבעבר. בכל זאת נשתלו בשנים האחרונות מס' כרמים שנבצרים ליקב העונה לשם יקב בת שלמה. את הכרמים הללו אני פוגשת בדרכי והם משמחים מאוד. עשבייה רבה בין שורות הגפנים, פרחי אביב בעונתם. ורדים ושיחי תבלין בקצות השורה וסביב לגדרות ובני נוער מגיעים לעבודות לאורך השנה: זמירה, עישוב ובמהלך הקיץ גם בציר. בני וחבריו השתתפו השנה בבציר שנערך בכרמים אלה ודווקא בשעות הלילה. חמושים בפנסי ראש נעו לאורך הלילה ולאורך השורה תרים אחר הענבים, ממלאים ארגזים ושופכים אותם לדולב שהולך אט אט ומתמלא. 
תמונה
מכיוון שהעבודה נעשית באחת - הענבים אמורים להגיע ליקב באותה הובלה  - הגיעו לכרם בני נוער רבים. מקום זה שהוא בשקט מופלא לאורך חודשי השנה ובפרט בשעות לילה אלו נמלא תכונה. השתאיתי נוכח המרץ של בני הנוער בשעת לילה מאוחרת זו (הבציר החל בחצות). בכרם מרוחק ביקש אותי בני שאגיע לאסוף אותו ואת חבריו בסיום העבודה.  שעת בוקר מוקדמת, השמש רק מתחילה בזריחתה והם מסיימים לבצור גפנים אחרונות, עייפים לאחר עבודה לילית דביקים ומיוזעים מספרים בחוויות הלילה בכרם. 
במהלך חודש ספטמבר גם אני בצרתי. תחילה בשטח של יאיר ומאוחר יותר בכרם שגילו 46 שנה.  אצל יאיר אנחנו גם דורכים על הענבים והופכים אותם למיץ.  מראות בורדו בכל. אותה שעה פגשתי גם בתאנים. טעימות להפליא ובשפע רב. גם מראה התאנים המתייבשות בשמש הוא מראה מרהיב. יותר ויותר אני חושבת על האפשרות לטעת כרם. אני מקווה לבצור את הענבים לארגזי קרטון ולמכור אותם בשיווק ישיר לקבוצות קנייה שמרכזות קונים של ענבי יין. קונים שמכינים יין בביתם במו ידיהם. 
תמונה
ממראות הקיץ. כשהכל סביב הולך ומצהיב שמחתי לגלות עשב פורח במדרכה מעל ביתי. מכיוון שהשנה לא רוססה העשבייה היה לו הזדמנות לפרוח. גם שיחי הבוגונווילאה נמצאים בקיץ בשיא יופיים
תמונה
תמונה
בשעה טובה התחלתי לכתוב על התניידות בהליכה. הרעיון לכתוב על הליכה הולך איתי כבר זמן רב ובאחרונה סוף סוף קורם עור וגידים. פוסט ראשון התפרסם בפתיחת שנת הלימודים בידיעון החינוך האנטרופוסופי - האגרת. מוזמנים לקרוא. 
ומכיוון שהקורונה עוד כאן ושוב סגר, זו הזדמנות עבורי להזכר כמה כעסתי ונואשתי עם תחילת הסגר הראשון וכמה מהר גיליתי את הדברים היפים שמצב חדש זה מזמן עבורנו. מזמינה אותנו להתבונן, להקשיב, לגלות את ההזדמנויות החדשות, את הדברים היפים
מאחלת שנה טובה
מאחלת שנה שפוייה
ליאת
נשלח על ידי Truppo ניוזלטר