נחלת הכלל - מה לי ולה
תמונה
עונת דילול הפרחים במטע הסתיימה. במשך למעלה מחודשיים עסקנו במלאכה עדינה זו. אמנם לא בכל יום אך בלא מעט ימים ופגשנו המון המון פרחים. קרוב לסיום עונת הדילול, כשרוב הפרחים כבר עברו לשלב החנטה ופחות ופחות נתקלנו בדבורים, הבאתי איתי ענף עם פרחים וביקשתי ממיכל לשלב אותו בזר. זו הזדמנות להמליץ למי מכם שגר ברדיוס של עד 20 ק"מ מבת שלמה על מיכל, שוזרת מוכשרת שמצליחה כל פעם מחדש להפוך זר פרחים לחגיגה (קישור לאתר של מיכל)
 
אז בשעה טובה אני מתחילה להציע את המפגש בנושא נחלת הכלל בזום.
ככל שאני חושבת על המרחב בו אנו חיים, ככל שאני מנסה להבין את מקומנו בו, הנושא שאני מביאה במפגש זה יותר ויותר מעניין אותי. מה בין שמירה על הסביבה לבין התפתחות אישית? איך אנחנו אמורים לנהוג כשאנחנו יוצאים לטבע?
אני מנסה להבין מה יכול לחזק את הזיקה שלנו למרחב, אני מנסה להבין מה יכול להפוך את המרחב לנעים ומטופח. אני רואה בדברים אלו קרקע נהדרת לדיון פורה בסוגיות רבות ומהותיות.
אשמח לראותכם במפגש הקרוב.
יום שני 18.1 שעה 18:00, להרשמה: liat.bloch@gmail.com או באתר.
הליכה
אני לא יודעת להגיד מתי התחלתי לחשוב על עיסוק אקטיווי בעידוד הליכה. אולי כשחשבתי להציע סדנא בנושא כשהשתתפנו אני ובני משפחתי לפני מס' שנים בכנס הג'אגלינג (שתפס את מקומו מדי שנה בחופשת הפסח בסחנה והלוואי שישוב). אולי כשהתחלתי לכתוב בצורה רציפה בבלוג ערוגת הגינה וחשבתי שנחוץ גם בלוג שיעסוק כולו בהליכה. כך או כך בחודש אוגוסט האחרון התישבתי לכתוב. 
אז אם התפלאתם איך זה ששכחנו שיש אופציה כזו ללכת (להחזיר את הבן מחבר, לערוך קניות במכולת...), איך זה שדרך התניידות טבעית ופשוטה נזנחה על ידנו כליל אני מקווה שהדברים שעולים בחיבור שכתבתי (ושהשאפה היא שיראה אור בחודשים הקרבים) יעזרו לחבר אחד ועוד אחד ועוד יותר יעזרו להתחיל לחשוב: איך משיבים את ההליכה (כדרך התניידות) לשגרה.
שלכת
השבועות האחרונים מתקשים להזכיר חורף. לרגעים שאלתי את עצמי האם החורף נגמר? האם הוא טרם התחיל? יש משהו מעודד השנה בהתבוננות בשלכת. כאילו בכל זאת המקצב שהורגלנו בו עדיין אתנו. עצים מסביב משירים את עליהם. ספקטרום עשיר של צבעי שלכת שמופיע מדי שנה ואני פתאום ערה אליו, נהנית ממנו, מתבוננת בו בהתפעלות
תמונה
 בברכת ימים יפים וגשומים
 ליאת
נשלח על ידי Truppo ניוזלטר