לסיומו של חורף
שבוע לפני פסח נערך אצלנו בבת שלמה יריד אביב. נפגשנו לשעה קלה בדשא הגדול במזג אויר נעים ובמצב רוח טוב. כל מי שרצה פתח שולחן למכירה של מוצרים מעשה ידיו. כלים מחמר, זיתים תוצרת בית, אני מכרתי את הספר שכתבתי: פרח רחוב – חיבור על הליכה. שמחתי לראות את הילדים. מתרוצצים בדשא, פותחים בעצמם שולחנות ומציעים לקהל סחורה זו או אחרת. ההצגה של תיאטרון פשוט:  טוסברהינדי הגיבור ריתקה אותם אליה וגם המבוגרים נהנו מאוד מהמוזיקה החיה ומהמשחק המעולה. היה כיף להיפגש, היה כיף להתראות, כיף שיש קהילה. נהניתי למכור ספרים לראשונה ביריד ואני מקווה להגיע לירידים נוספים בחודשי הקיץ. מאוחר יותר ואם דברים ילכו כמתוכנן אצא עם הדפסה נרחבת לקראתה התחלנו לעבוד על סרטון שמציג את הספר ואת הנושא בו במידה רבה הוא עוסק: שובה של ההליכה
תמונה
דרומה
עוד מעט קט והנה שמנו את החורף מאחורינו. בגדי הצמר יטמנו עמוק בארון, בגד חם עוד ימצא בהישג יד ובפרט לבוקר המוקדם. בערב יום הזיכרון, בערב יום העצמאות כמעט מדי שנה קריר בחוץ, אולי אפילו קר ממש. יש שנים שגשם אמיתי יורד בשבועות. אבל בסך הכל מעתה ילך ויעשה חם. הקור יישאר בגדר זיכרון עמום.
רגע לפני שנפרדים מהחורף אני חושבת על העונה הזו שהולכת ומסתיימת. על הירוק העז שליווה אותה השנה, על פריחת הרקפות שנמשכה עוד ועוד, נזכרת באותם רגעים יפים שהביאה עמה.
בעיצומו של החורף, בתחילת חודש ינואר, השתתפתי בסדנת יוגה בנאות סמדר. זו פעם ראשונה שמצאתי עצמי יוצאת לסדנת יוגה. ראיתי מודעה בפייסבוק ובהחלטה של רגע נרשמתי. הרי את רוני אני מכירה שנים. השתתפתי בשיעורי יוגה בביתה. בית אבן ישן, רצפת עץ שבנה אייל בן זוגה של רוני, תרגול שהייתי מסיימת בתחושה של הודיה עמוקה. הודיה על שהגעתי, על הזמן הקסום ....
בשנים האחרונות רוני מלמדת  בעיקר קורסי מורים ואולי לא מפליא ששמחתי כל כך לאפשרות לשוב. לשוב לתרגול שהיא  מנחה ולסוג המרחב שהיא מאפשרת.
יצאתי לנסיעה ארוכה דרומה. רכבת לבאר שבע (בתמונה אני בתחנת הרכבת בתחילת המסע....). אוטובוס למצפה רמון. לילה באכסנייה במצפה רמון ופגישה עם הבן שחי בעיירה הדרומית ועם חברה שעקרה אליה עם משפחתה. ובבוקר שוב דרומה. נסיעה ארוכה שמצליחה להגיע לאזורים שהזמן נגע בהם מעט. נגע בהם קלות ובעדינות ולעיתים כלל לא. (להמשך קריאה....)
תמונה
קטיף
  קטיף השסק טרם החל. הוא מתעכב השנה. בגינה יש עץ שסק. פירותיו כבר מוכנים והם טעימים. השנה אני מנסה בכל דרך שלא ירדו לטמיון. קוטפת ומביאה לשולחן. מזמינה שכנים וחברים, מזמינה דרך קבוצת הווצאפ מיד ליד  לבוא ולקטוף. קבוצה נהדרת שכל כך עוזרת לשתף בעודפים וגם למצוא פריט כשחסר. העץ צמח לגובה, נראה שאין כלל גישה למרבית הפירות. אני מתעקשת ואמצא גישה גם לגבוהים יותר. מראה עץ לאחר שנקטף כל כך יותר נכון בעין. המראה של עץ שלא נקטף נותן תחושה של הזנחה חזקה. אני מנסה להימנע ממצב זה השנה ובפרט שכחקלאית אני גם מבינה ומכירה את הנזקים שבפירות שנשארו על העץ ומשמשים אכסנייה לזבוב הפירות שזורה הרס בפירות רבים. ובאשר לקטיף אז הימים לפניו מלאי חששות שאט אט מתחלפים בתקוות. תקוות לעונה פורה, תקווה לעונה מלאה בעבודה קשה ובשמחה
גינות בר
בעונה הזו קל לראות גינון בר קיימא מהו. פרחי הבר פשוט מגיעים. לאורך החורף טיפלנו מעט. לעיתים היה צריך לעשב את העשבים שמשתלטים בקלות על השטח, לעיתים היה צריך להפחית את כמות החרדלים. בעונה הזו אנחנו נהנים מחוטמיות רבות. נדמה לי שהצבעים שלהן הולכים ומתגוונים. פרחי הבר מקשטים עוד ועוד פינות בישוב. אני מודה להם. 
תמונה
תמונה
נשלח על ידי Truppo ניוזלטר