ערוגת הגינה - ניוזלטר ראשון
מה נשתנה
תמונה
לפני הכל, לכל מי שתהה מה עם השסק, לוקח לו זמן להבשיל. בניוזלטר הבא אני מקווה לעדכן לגבי הקטיף, לגבי איפה ניתן לרכוש את הפירות השנה, לגבי צורך בידיים עובדות.

מילה על 
הניזולטר: בשעה טובה מעדכנת דרך ניוזלטר. במידה ואתם מעוניינים לקבל עדכונים שנוגעים למצב הפרי בלבד חיזרו במייל  ואשלח אליכם עדכונים רק במהלך עונת הקטיף (כמובן שאם אינכם מעוניינים בעדכונים כלל יש אפשרות של הסר)

אנחנו בעיצומו של האביב, עתותינו בידינו יותר מהרגיל ואנחנו נהנים מגבעות מוריקות ופריחות נפלאות.... להמשך קריאה

את התמונה הבאה צילמתי לא ביום כיפור אלא בחג שני של פסח:

כשהחל משבר הקורונה צרכתי אינפורמציה בקדחתנות. חיפשתי לדעת מה אומר זה, מה כותב ההוא, מה חושבת ההיא. באחרונה אני מתעניינת בעיקר בנתונים. אלה הקשורים לתחלואה, אלה הקשורים למשק. תחזיות נדמות חסרות בסיס אף יותר מתמיד ומצטיירות במידה מסויימת כעניין מיותר.  משפט שפגשתי לא מזמן בעיתון ממשיך ללוות אותי: "...כשבחוץ משתוללת מגיפה..."  אני חושבת שהוא מתאר את המציאות בדייקנות מצמררת ומשאיר אותנו חסרי מילים. מעולם לא פגשנו מצב כזה, אנחנו וכנראה גם מנהיגינו לא באמת יודעים מה לעשות. כן אפשר להתנחם בטוב. אם נתבונן נגלה שהסביבה הקרובה מספקת לא מעט ממנו. לא אחת נדמה לי שגם אני וגם מכרים רבים נהנים משקט שהיה כל כך חסר קודם. בטח השקט שבחוץ שנחת כאן בהפתעה מוחלטת אבל גם שקט נוסף. כאילו בתוך כל המגבלות מצאנו דווקא סוג של חופש. חופש להנות מהמוכר והפשוט. חופש ממרוץ החיים.

רציתי להמליץ על כמה הרצאות שפגשתי בתקופה זו וסיפקו לי אתנחתא. פרופ' אורי שיינס על הקשר בן הרס הטבע להתפרצות מחלות בקישור זה  לרגל יום האקלים הפיקו החברה להגנת הטבע וארגונים נוספים יום שידורים מעולה. ההרצאות והפנלים נמצאים בקישור זה

ולסיום פרק ההמלצות – פסח. ככל שהתקרב החג הוא הלך ונתפס יותר ויותר כמטרד. מעמיס, מסבך. אז זהו שלא רק. נקיונות פסח היוו השנה ספורט לאומי, ערב לפני ליל הסדר ראיתי ירח כמעט מלא מקשט שמים שחורים. ואילו במפגש זום המשפחתי כשפנינו לשיר את הקושיות נאמר שהשנה סוף סוף מה נשתנה באמת רלוונטי.  בנושא ההגדה זמינה ברשת הרצאתו של פרופ' אביגדור שנאן . הוא מבאר אותה ואת ליל הסדר כמובן עם התייחסות לימים אלה. (קישור)

מעדכנת בשמחה גם לגבי טקסט שפרסמתי באתר בידיים טרם החל הכל (קישור)

בברכת קריאה מהנה 
ימים יפים ורגועים
ליאת
נשלח על ידי Truppo ניוזלטר